להיכן תגיע קבוצת הילדות של חדרה בפסטיבל הכדורגל האירופי לילדים באוסטריה?
  חדרה 23 - מכבי עירוני יפיע 2
קבוצת הנערות מכבי כשרונות חדרה הפועלת בחסות העמותה לתרבות הפנאי זכתה השבוע בניצחון שישי ברציפות מאז פתיחת הליגה. השבוע אירחה חדרה במגרש הפועל חדרה בניהולו של אמנון חלפון, שעבר שזרוע וכך שיחקו החדרתית על משטח דשא יוצא מן הכלל.
החל מן הפתיחה השליטה של חדרה לא הוטלה בספק כאשר הבנות מתייחסות למשחק כאל הכנה מול בנות סכנין שנאבקת חדרה על האליפות. עד לסיום הנחיתו החדרתיות 23! מטחים לשער האורחת. 
 מנהל מחלקת כדורגל נשים יעקב גלאם: "אנו משלבים במשחקים שלנו גם שחקניות מאוד צעירות שאותן אנו בונים לשנים הבאות על מנת שימשיכו להוביל את המועדון להישגים גדולים. חלק מהבנות עושות מאמצים רבים על מנת להגיע ממרחקים גדולים לאימונים בחדרה."
הבקיעוו לחדרה:טל בקאל 7, ספיר ג'רבי, בר סויסה וליה ברקאי 3 כ"א, גל מימון נעם אכטל ומורן פיסחה 2 כ"א, ירדן מיטל שער אחד.
בסיום המשחק שיבח מאמן יפיע את הרמה המקצועית ואת האירוח הלבבי לו זכו.
בשבוע הבא תתארח חדרה בסכנין מול הקבוצה המקומית כאשר שתי הקבוצות הן הקבוצות המועמדות לאליפות.

מדלית ארד לחדרה באירופה
קבוצת הילדות של מכבי כשרונות חדרה שפועלת בחסות העמותה לתרבות הפנאי הצליחה השבוע להגיע להישג כביר בזירה הבין לאומית לאחר שזכתה במדליית ארד בטורניר הכדורגל שנערך במסגרת פרויקט העשור ופסטיבל הכדורגל האירופי לילדים.
כזכור הקבוצה החדרתית נבחרה מבין עשרות מועמדות להשתתף בטורניר שהנו פרויקט משותף של חברת komm it וuefa הארגון שאחראי על הכדורגל בכל מדינות אירופה
בטורניר הנוכחי הגיעו 52 קבוצת של בנים ובנות כמעט מכל מדינות אירופה כאשר קבוצות הבנות הגיעו ממדינות בעלות שם בזירה העולמית בכלל והאירופי בפרט כמו גרמניה, אנגליה, דנמרק, פינלנד, נורווגיה ואוסטריה.
יעקב גלאם מנהל מחלקת כדורגל נשים: "ההישג של הבנות יוצא מהכלל. המארגנים ציינו בפנינו שהם מופתעים מאוד מהרמה שהצגנו ואמרו שלא ידעו שהרמה של הבנות היא כל כך גבוהה. אני מודה ליוסי סופר שאימן והכין את הבנות לטורניר על הצד הטוב ביותר, אני מצדיע לכל הבנות שהתעלמו מהבעיות והציגו יכולת גבוהה כאשר צריך לזכור ששמונים אחוז מהבנות לא שיחקו אף משחק ליגה בחייהן במיוחד לא משחק של 11 מול 11 שחקניות." לפני תחילת הטורניר נערכה קבלת בפנים בבנין העירייה שם העניק יעקב גלאם שי למארגני הטורניר וזכה לברכות מראש עיריית לינץ שאף העניק שי לקבוצה החדרתית.
חדרה 3 – אנגליה 0
פתיחת טורניר מצוינת לחדרתיות הצעירות. חדרה שלטה במשחק בכל שלביו בשילוב של משחק טכני ורוח לחימה של השחקניות. לחדרה כבשו עדן אביטל 2 ושחר נקב שער אחד.
חדרה 3 – דנמרק 0
החדרתיות התייצבו למשחק ביום השני בידיעה שניצחון במשחק יעלה את הקבוצה לחצי הגמר בעוד כל תוצאה אחרת תהפוך את סיכויי העלייה לחצי הגמר למאוד נמוכים. במהלך המשחק היתרון החדרתי לא הוטל בספק כאשר החדרתיות מגיעות למספר גדול של הזדמנויות שלא נוצלו. כבשו לחדרה: גל מימון 2 וספיר ג'רבי שער אחד. בסיום חגגו החדרתיות את ההישג המצוין בעצם העלייה לחצי הגמר.
חדרה 0 – רגנזבורג 2
ביום השני נכפה על חדרה לשחק משחק שני ברציפות תוך שעתיים מול קבוצת רגנזבורג בעוד שלגרמניות זהו המשחק היחידי באותו היום. ואכן העייפות נתנה את אותותיה בקרב החדרתיות שהתקשו לתפקד וספגו שני שערים במהלך המחצית השניה מהתקפות מתפרצות. במהלך כל הטורניר הטמפרטורות היו מאוד גבוהות בגל חום שעבר על אירופה.
חצי גמר
חדרה 0 – נורווגיה 1
חדרה התייצבה למשחק מול הנורוגיות הפייבורטיות שעלו לחצי הגמר במאזן מושלם של ניצחונות. בניגוד לתחזיות חדרה שלטה במשחק כאשר הנורווגיות לא מגיעות להזדמנויות הבקעה בעוד החדרתיות שולטות במגרש ולא מצליחות להבקיע ממצבים קורצים. דקה לסיום המשחק הוכשלה שחקנית נורווגית ברחבה על ידי השוערת החדרתית. בעיטת הפנדל הכריעה את המשחק שמבחינת יחסי הכוחות נטה לכיוון חדרה. הנורוגיות אף ניצחו במשחק הגמר וסיימו במקום הראשון בטורניר.
משחק על המקום השלישי
חדרה 1 – באיירן מינכן (גרמניה) 0
במשחק על המקום השלישי התמודדה חדרה מול הקבוצה המוכשרת מאוד ממינכן שהודחה בחצי הגמר לאחר בעיטות פנדלים. לשתי הקבוצות זה היה המשחק השני בתוך שעתיים והעייפות ניכרה במשחק שהיה די שקול. חמש דקות לסיום בעטה עדן אביטל מ15 מטרים מצד שמאל של הרחבה כדור שנהדף על ידי השוערת הגרמנית לתוך הרשת. החדרתיות חגגו את השער תוך כדי ריקודים לצהלת הקהל ובמיוחד בעידודן של השחקניות מדנמרק ביציע.
בסיום יום המשחקים האחרון נערך טכס הכול הופעות של זמרים, זיקוקים וטכסים הוענק לחדרה מדליות וגביע ענק עבור המקום השלישי והשוערת החדרתית, זוהר אטיה אף זכתה להיבחר כשוערת המצטיינת בטורניר.
צריך לזכור שהטורניר בו השתתפו החדרתיות הוא חלק מפרויקט העשור שהנו ארוך טווח וכבר בעוד שנתיים תצאנה אותן בנות גיל לטורניר מול אותן בנות לטורניר כדורגל שייערך בריקוני איטליה. בנוסף לפרויקט בעקבות ההצלחה הגדולה הוזמנה חדרה לטורנירים בספרד,סלובקיה ופורטוגל.
יעקב גלאם: "אני רוצה להודות למספר גורמים: רעות דוד שחקנית הקבוצה הבוגרת ונבחרת ישראל שסייעה מאוד בארגון והיוותה מודל לשחקניות הצעירות, שמואל סויסה שליווה אותנו, סייע בכל דרך והיווה כמעין אבא לשחקניות, אני מודה גם לאודי ושנית אביטל שעזרו ככל יכולתם והיוו חלק חשוב מהמשלחת. מו כן היה לנו גב רחב מהארץ כמו שלמה בוזגלו מנכ"ל העמותה לתרבות הפנאי, מימי אלימלך מנהלת קשרי החוץ בעיריית חדרה, אמנון חלפון מנהל אצטדיון הפועל, נורית מחפוד מזכירת מחלקת הספורט, עמיר נוי שעזר ודחף מאחרי הקלעים, ההורים הנפלאים שנשארו בארץ, הצוות הארגוני הגרמני שעשה עבודה טובה והשתדל תת פתרונות לכל בעיה."
זוהר אטיה
שוערת הקבוצה שלצד מבנה פיזי מרשים שהציגה יכולת טובה בשער ואף נבחרה לשוערת מצטיינת בטורניר.
מאיה בורברג
שחקנית צעירה מאוד שבצורה שקטה הסגרה את האגף הימני של הקבוצה.
עדן בלאיש
הבלם האחורי של הקבוצה שלמרות חוסר הניסיון כיוונה את ההגנה היטב ובלמה את התקפות היריב.
נועה אלון
אלון תפקדה כבלם קדמי שעוצר את התקפות היריב ובלמה את התקפות באמצעות רוח לחימה וגליצ'ים מצוינים.
שחר נקב
תיפקדה מצוין בצד השמאלי של ההגנה תוך תמיכה בחלק ההתקפי בצורה מצוינת תוך כדי שימוש במשחק ראש מצוין.
בר סויסה
התחילה את הטורניר בחוד והועברה לקישור שם בא לידי ביטוי היכולת הטכנית והבעיטות הטובות.
ליה ברקאי
הציגה משחק לחימה אדיר שלא פגע ביכולת הטכנית הטובה שלה וזאת למרות גילה הצעיר.
עדן אביטל
שחקנית מוכשרת מהדרגה הראשונה. סיימה כמלכת השערים של הקבוצה והציגה יכולת טכנית אישית מצוינת.
ספיר ג'רבי
הלב של הקבוצה. יכולת הגנתית מצוינת המתבטאת בבעיטה חזקה ובמשחק ראש טוב עם יכולת לתמוך בהתקפה.
גל מימון
תיפקדה כחלוצה בצד ימין. הבקיעה שני שערים מצד אחד ורוח לחימה כאשר הכדור היה ברגלי היריב.
עמית יוגב
הפתעת הטורניר. למרות גילה הצעיר והמבנה הפיזי הצנום תיפקדה היטב ואף באופן אבסורדי הציגה משחק אגרסיבי בצד ההגנתי.
נוגה לוין
הצטרפה לקבוצה ברגע האחרון כשחקנית ושערת מחליפה. בדקות ששיחקה שמרה על יכולת טובה ועזרה לקבוצה לזכות במדית הארד.

אלופות צעירות
כשבוע לאחר משחק הגמר על האליפות של ליגת העל בכדורגל נשים בו השתתפה מכבי כשרונות חדרה, ושבוע וחצי לאחר זכיית קבוצת הנערות של המועדון באליפות ובגביע המדינה יצאה הפעם קבוצת הילדות של המועדון לטורניר כדורגל עבור קבוצות של לילדות כאשר בגיל זה לא קיימת ליגה לאורך השנה.
הטורניר נערך במתקן המצוין בעיר רעננה על ידי ההתאחדות לכדורגל ובשיתוף "אתנה" המועצה לקידום ספורט הנשים בארץ כאשר תשע קבוצות נטלו חלק בטורניר: הפועל רעננה, תל מונד, נתניה, אבן יהודה, ביר אל מכסור בנות סכנין וחדרה.
כבר במשחק הראשון התמודדה חדרה מול בנות סכנין. שחקניות חדרה עלו ליתרון 1 : 0 בדקה ה2 לאחר בעיטת קרן של בר סויסה כאשר הכדור פוגע בשוערת וחודר פנימה. שחקניות סכנין הצליחו להשוות לאחר ששחקנית חדרה הוכשלה ללא תגובת השופט על ידי שחקנית סכנינית שניצלה את המצב הקל ומול השוערת כבשה את שער השוויון לפני הפסקת המחצית. במחצית השניה נרגע המשחק לאחר חמש דקות עברה בר סויסה שחקנית הגנה ובעטה לפינה הרחוקה כדור שהתגלגל לרשת. חצי דקה לסיום הצליחה שחקנית סכנין להשוות את התוצאה בבעיטה שטוחה וחזקה בדרך לתוצאת תיקו.
במשחק הבא ניצחה חדרה את רעננה בתוצאה 8 : 0 בעוד סכנין גוברות על תל מונד בתוצאה 13 : 0 דבר שיצר יתרון של חמישה שערים בהפרש הכללי לטובת סכנין. במשחק האחרון שנערך במקביל ניצחה סכנין את רעננה בתוצאה 6 : 0 בעוד שחדרה ניצחה בתוצאה 13 : 1 בדרך לזכיה באליפות מוצדקת.
מנהל מחלקת כדורגל נשים יעקב גלאם: "הקמנו את הקבוצה הזו לפני שלושה חודשים. חלק משחקניות הקבוצה הזו תצאנה בחודש הבא לפסטיבל הכדורגל האירופי לילדים שייערך באוסטריה. אנו מנסים לקדם אותן לאט לאט בכדי שייצברו ניסיון. אני שמח שהצלחנו לזכות במקום הראשון כאשר אנחנו גם רואים את השיפור ברמת השחקניות."
יוסי סופר המאמן: "בסך הכל מבחינת היכולת הקבוצתית זה עוד לא מה שאני רוצה אבל הקבוצה מתקדמת ומשתפרת."
עם שריקת הסיום חגגו השחקניות החדרתיות את האליפות כשלאחר מכן נערך טכס חלוקת הגביעים והמדליות.
שרון זאבי האחראית על קידום כדורגל הנשים בהתאחדות לכדורגל: "היה טורניר מוצלח מאד. הענקנו לבנות חוויה ראשונית ותחושה של מסגרת תחרותית. אני משוכנעת שרבות תרשמנה לקבוצות הפעילות במסגרת ההתאחדות לכדורגל".

גביע המדינה בחדרה
כשבוע לאחר העפלת קבוצת הנערות של מועדון מכבי כשרונות חדרה הפועלת בחסות העמותה לתרבות הפנאי העפילה לחצי גמר גביע המדינה נערכו משחקי השלבים המאוחרים במגרש האימונים של אצטדיון רמת גן.
באותו היום הוזמנו ארבעת הקבוצות שהעפילו לשלב חצי הגמר: מכבי כשרונות חדרה, מכבי באר שבע, מכבי קרית גת ובנות סכנין. שתי הקבוצות הפייבוריטיות הגיעו מהמחוז הצפוני בעוד קרית גת נחשבה ליריבה מועדפת על הקבוצות. לצערה של הקבוצה החדרתית הוגרלה חדרה מול מכבי באר שבע בעוד שחקניות סכנין היריבות הותיקות של חדרה הוגרלו למשחק קל מול קרית גת שנערך במקביל.
נשלב חצי הגמר במשחק מול באר שבע תיפקדו החדרתיות בצורה טובה והוליכו 4 : 0 משערים של רותם מימון, טל בקאל, שובל טוויל ולינוי שמור. המחצית השניה נוצלה על ידי חדרה על מנת להעניק דקות משחק לכל שחקניות הסגל מה שנוצל על ידי באר שבע לכיבוש שער מצמק.
במשחק המקביל הביסה קבוצת סכנין את קרית גת בתוצאה 5 : 1.
למשחק הגמר התייצבו החדרתיות מול בנות סכנין סגנית האלופה. החדרתיות פתחו טוב את המשחק וכבר בדקה ה2 הצליחה טל בקאל להבקיע שער בבעיטה מחמישה מטרים. בדקה ה15 העלתה שובל טוויל את חדרה ליתרון 2 : 0. בדקה ה29 הבקיעה ספיר סרוסי שער בבעיטה נפלאה מ20 מטרים ולרשת הגבוהה. בדקה ה33 חדרה הבטיחה את הניצחון לאחר שער עצמי של שחקנית סכנינית.
במשחק נכחו המאמן ומנהל נבחרת ישראל לנשים ששיבחו את הקבוצה החדרתית על התוצאה והיכולת המצוינת.
יעקב גלאם מנהל מחלקת כדורגל נשים: "הגענו ליום הזה בידיעה שאנחנו הרבה יותר טובים משאר הקבוצות כי יש לנו שנתון מצוין. יחד עם זאת מאוד חששנו מהעובדה שהמשחקים היו מקוצרים יותר והמגרש מעט קטן דבר שיכל להפריע לקבוצות פייבוריטיות. "
עם שריקת הסיום חגגו השחקניות החדרתיות בריקודים ובמחולות. עם סיום המשחק נערך טכס מרגש תוך כדי כך שהשחקניות הסכניניות זוכות למחיאות כפיים משחקניות חדרה וכולם הריעו לחדרה בזמן הנפת הגביע.
יוסי סופר המאמן: "מה שראינו היום זו עבודה של שנים רבות שבאה לידי ביטוי. זו הפעם הראשונה שנערך מפעל הגביע ואני שמח שאנחנו זכינו בו. אני מקווה ומאמין שאחריו ימשיכו להגיע גביעים נוספים."
 
חדרה אלופה


מועדון מכבי כשרונות חדרה ממשיך לקצור הישגים וגביעים בזירה המקומית הארצית והבין ארצית. השבוע הצליחה קבוצת הנערות של המועדון לזכות במקום הראשון במחוז צפון לאחר שהביסה את בנות סכנין בתוצאה 5 : 1 במשחק שנערך באצטדיון הפועל חדרה. למשחק הגיעה חדרה כאשר סכנין צמודה אליה בטבלה עם אותו מספר נקודות כאשר לחדרה משחק אחד חסר מול בנות משגב. בנות חדרה הגיעו למשחק בידיעה שגם תוצאת תיקו תספיק לקבוצה אם תנצח במשחק השלמה מול משגב שהנה יריבה נוחה יותר. יעקב גלאם מנהל מחלקת כדורגל נשים: "למרות שידענו שגם תיקו מספיק לנו בכדי לסיים אליפות שידרנו להם במשך כל השבוע שאנחנו הולכים לנצח את המשחק ולהבטיח את אליפות המחוז כבר השבוע. לשמחתי עמדנו במשימה תוך כדי שיתוף כל השחקניות."
                      
                                                     אוהדים חדרתיים                                                                       מיכל בין מתחממת

כבר מן הפתיחה שלטה חדרה במשחק אך לא הצליחה להגיע למצבים רבים בדקה ה17 הצליחה שובל טוויל להבקיע את השער הראשון לזכות חדרה. בדקה ה27 הוסיפה טוויל שער נוסף. 


שחקניות חוגגות לאחר השער

פריצה של לינוי שמור מצד ימין הסתיימה בבעיטה לרשת לפני המחצית בדרך ל 3 : 0.
.
   
יוסי סופר מתדרך במחצית וטל בקאל מתאוששת

בדקה ה36 הבקיעה טוויל את השער השלישי שלה בדרך ליתרון 4 : 0 קבוצתי. 

                 
   
תמונות במהלך המשחק

שער מצמק בדקה ה46 של בנות סכנין לא ריגש את החדרתיות במיוחד ובדקה ה56 סיימה שיראל אוחנה מבצע קבוצתי שקבע את תוצאת המשחק 5 : 1.
במהלך כל המשחק שיתף המאמן יוסי סופר את כל שחקניות הסגל.
מאמן הקבוצה החדרתית יוסי סופר: "בסך הכל לא משחק גדול שלנו אבל הפער השנה הוא כל כך גדול שזה הספיק לניצחון מוחץ ושיתוף מלא של השחקניות. הבנות קצת התרגשו אך בסופו של דבר צריך לזכור שזכינו באליפות נוספת."
במהלך המשחק צפה שחקן נבחרת ישראל לשעבר, משה גלאם שנדהם מהרמה החדרתית וציין שלחלק מהנערות המשחקות יש יכולת אישית ומקום גם בליגות לשחקנים גברים בוגרים."
מחזור אחד לסיום הליגה זכתה חדרה באליפות כאשר הקבוצה הבקיעה 161 שערים וספגה רק ארבעה.
גלאם: "ייצגנו את חדרה בכבוד. צריך לזכור שהמשימה תמה אך לא הושלמה. יש לנו עוד מאבק על אליפות הארץ מול אלופת המחוז הדרומי. כבר עכשיו אני מודה על ההשקעה של כל שחקניות הסגל: שיר גולדמן, אנה ליטבינוב, מיכל בין, ניצן מכלוף, שיראל אוחנה, לינוי שמור, הדר קרר, ניצן גלעד, נועה נוי, ספיר סרוסי, שירה ציטרונבלט, נועם אכטל, שובל טוויל, אור רפאלי, רותם מימון, ספיר ג'רבי, טל בקאל, יעל פרץ וגל מימון ".
 

הנשיא מרוצה

יעקב גלאם
9044414-057 6224116-04

zh@hadera.matnasim.co.il

הוספת תגובה

4 תגובות לכתבה
4. pocgvfeCDuZXBmp Freddy (משתמש/ת אנונימי/ת) 2013/04/21 03:42
3. ICaeGPZcLDfv YwptUWmPQcSL (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/06/25 00:09
2. ICaeGPZcLDfv YwptUWmPQcSL (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/06/25 00:09
1. JpnIBPEPMCg EhRrwvejLFRTavnP (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/06/24 20:51